Numele meu este Nicoleta și sunt dependenta! Sunt dependenta de multe chestii, dar acum discutam despre primăvară!
În ultimii ani chiar pot spune ca sunt mult mai bine! Parcă nu mă mai afectează așa de tare vremea, dar sa nu exageram!
Nimic nu mă face mai optimista decât soarele și vremea frumoasa! Parcă și problemele pălesc în lumina aia plina de viață și înconjurate de un verde crud.
E ca un gen de reasigurare ca o sa fie bine! Sau un fel de forțare a conștientizării ca problemele nu sunt chiar atât de mari. Câtă vreme ne mai putem așeza la soare, sa îi lăsăm razele sa ne mângâie și sa închidem ochii relaxați chiar și pentru 10 minute, înseamnă ca suntem în viața. Înseamnă ca încă mai avem șanse sa o scoatem la capăt.
E frumos! E reconfortant! E plin de optimism! E cum trebuie!
Așa ca da, vreau sa vina mai repede primavara! Am nevoie de energia ei! De toată frumusețea pe care o aduce în viețile noastre! De florile ei! De căldură ei! De toate ale ei!